ترفندهای جالب و کاربردی واتس آپ

ترفندهای جالب و کاربردی واتس آپ

واتس آپ (WhatsApp) از محبوب ترین و کاربردی ترین اپلیکیشن ها در سطح کشورهای جهان به شمار می رود. این نرم افزار در ایران البته کم فروغ بوده است. با وجود پیام رسان تلگرام حضور واتس آپ کم رنگ شده است .اما با شروع فیلترینگ تلگرام حجم زیادی از مردم به استفاده از واتس آپ روی آوردند. واتس آپ پیش از تلگرام بوده است و میتوان گفت ویژگی های مشابه زیادی دارند البته ناگفته نماند که رقابت ایجاد شده بین این دو پیام رسان سبب ارتقای و بهتر شدن هر دو پیام رسان شده است. سایت لیموناپ مانند همیشه بدنبال کمک و همراهی شما در استفاده از اپلیکیشن های اندرویدی است و اینبار در این مقاله برای شما چند مورد از ترفندهای کاربردی پیام رسان واتس آپ را خواهیم گفت.

۱- چطور پیام ها رو ببینیم ولی تیک آبی نخورد؟

خیلی مواقع برای شما پیش آمده پیامی را بخوانید اما دوست ندارید مخاطب شما از خوانده شدن پیام خبردار شود. به نظر شما چطور میتوانیم در واتس آپ پیام ها رو ببینیم ولی تیک آبی نخورد؟ برای اینکار نیازی به طی کردن مراحل پیچیده نیست. ما راه حلی به شما آموزش خواهیم داد که تمامی مخاطبین اندرویدی و آی او اس میتوانند استفاده کنند.

در اکانت واتس آپ خود همان ابتدا وارد بخش Settings”” یا همان تنظیمات شوید و گزینه ” Account ” را که انتخاب کردید وارد بخش ” Privacy ” بشوید. در اینجا گزینه ای با عنوان ” Read Receipts” میبنید و آنرا غیرفعال کنید.به همین راحتی با غیر فعال کردن این گزینه دیگر پیام های که میبیند تیک آبی نمیخورند.

 ۲- پیام صوتی را چطور به صورت شخصی گوش بدهیم؟

گاهی اوقات پیام صوتی یا فایل صوتی برای شما در واتس آپ ارسال می شود که قصد گوش دادن به آن را دارید ولی در مکانی عمومی هستید و متاسفانه دسترسی به هدفون یا هندزفری ندارید. آیا راهی هست که پیام صوتی را به صورت شخصی گوش بدید؟ بله با یک حرکت ساده کار کنید که افراد مجاور صدای پیام صوتی شما را نشنوند.

پس از اینکه پیام صوتی را دانلود کردید بروی دکمه پخش بزنید و بلافاصله موبایل را نزدیک گوش خود بگیرید. بدین صوت صدا همانند تماس تلفنی پخش می شود.

۳- دانلود خودکار چطور غیرفعال می شود؟

دانلود خودکار تصاویر، ویدیوها و صوت های ارسالی موضوعی است که کاربران واتس آپ را اذیت میکند. دانلود خودکار فایل های که ما به آنها نیاز نداریم را دانلود میکند و باعث میشود تا حجم اینترنت زیادی مصرف شود. حالا به نظر شما راهی هست که: دانلود خودکار واتس آپ را غیر فعال کنیم؟ بله که راهی وجود دارد. در ادامه با تصویر و متن به شما توضیح خواهیم داد تا چطور دانلود خودکار را غیر فعال کنید.

اکانت واتس آپ خود را باز کنید. به بخش تنظیمات” Settings” بروید. بر روی گزینه ” Data and Storage Usage ” کلیک کنید. حالا در بخش ” Media auto-download” سه گزینه خواهید دید که هرکدام از اینها مربوط به نوع اینترنتی که شما استفاده می کنید است.

الف) فقط هنگام استفاده از داده ها ” When using cellular data”

ب) فقط هنگام استفاده از Wifi  ” When connected on Wi-Fi”

ج) فقط هنگام استفاده از رومینگ ” When roaming”

پس از اینکه هر کدام از این گزینه ها را انتخاب کردید آنگاه میتوانید تعیین کنید که کدام فایل ها به صورت خودکار دانلود شوند.

۴- چطور وضعیت آنلاین بودنمان را مخفی کنیم؟

شاید خیلی اوقات دوست نداشته باشید دیگران بدانند که شما چه زمان هایی آنلاین بوده اید. از نظر برخی افراد این که دیگران از لحظه ورود و خروج شما در پیام رسانها اطلاع داشته باشند به نوعی به خطر افتادن حریم شخصی به حساب می آید. حالا ما به شما جواب این سوال که چطور وضعیت آنلاین بودنمان را مخفی کنیم را خواهیم گفت.

وارد اکانت واتس آپ خود که شدید بر روی سه نقطه بزنید سپس وارد بخش Settings”” شوید. در مرحله بعد به قسمت ” Account” بروید. در این بخش گزینه اول ” Privacy” را بفشارید. مجددا اولین گزینه ” Last Seen” است بر روی آن کلیک کنید و در ادامه بر روی گزینه “Nobody” بزنید تا اینگونه وضعیت آنلاین بودن شما از دیگران مخفی باشد و با آسودگی خیال وارد این پیام رسان شوید.

شما می توانید با کلیک روی آخرین نسخه برنامه واتساپ که پر از ترفندهای جدید و باحاله ازسایت لیموناپ دانلود کنید.

yX Media - Monetize your website traffic with us

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

جدیدترین بازی ها

PPKP

PPKP

در این بازی شما باید وسایل اطرافتان را ضربه بزنید و نابود کنید تا قدرت بگیرید و دشمنانتان را نابود کنید.

FERN FLOWER

FERN FLOWER

در این بازی شما باید تا جایی که می توانید در کوهستان صعود کنید و کرم شبتاب جمع آوری کنید.

DUET‏

DUET‏

در این بازی شما باید سعس کنید تا گوی ها را با دقت از موانع عبور دهید.

جدیدترین برنامه ها

gamebuzz-logo

GAMEBUZZ‏

برنامه ای برای خرید و فروش بدون واسطه لوازم بازی در سرتاسر ایران